Zdolání ferraty Vodní brána

Ferraty květen 2019
neděle 12. května 2019


V romantickém údolí Jizery nedaleko Semil, se nachází jedna z mála ferát v ČR.

Pojďte ji s námi zdolat.
Sraz účastníků je pod dálničním mostem v Březině v 8:00.

Pojedeme vlastními vozidly, ale pro lepší organizaci dopravy se na akci prosím včas přihlaste.
Na zdolání feráty je nutné mít patřičné vybavení – minimálně sedací a prsní úvazek, ferátový jistící set a přilbu! Omezený počet vybavení laskavě zapůjčí fa Ocún (nutná rezervace na níže uvedených kontaktech).

Feráta Vodní brána je obtížnosti B/C a je vhodná i pro úplné začátečníky. Vstup na ferátu na vlastní nebezpečí.

Děti do 15 let pouze v doprovodu zákonného zástupce!
Za TJ Stonožka Březina Zdeněk Horáček, tel. 724 529 605, zdenek@sxz.cz

Co je to ferrata?
Zajištěná cesta (nazývaná také ferrata podle italského označení Via Ferrata, časté je i německé označení Klettersteig) je cesta v nepřístupném, obvykle horském terénu, která je vybavena jisticím ocelovým lanem, železnými stupy, případně dalšími pomůckami pro výstup. Cílem takových úprav je zvýšení bezpečnosti procházejících osob a zpřístupnění terénu i návštěvníkům, kteří nemají zkušenosti s náročnými horolezeckými výstupy.

admin se představuje:

Malá, (ale šikovná) vesnická TJ zaměřená především na turistiku pěší, cyklo a vodní - každý měsíc v roce minimálně 1 akce = cca 100 nohou a to my máme !!
Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.