PODBLANICKO

Cestovní smlouva                                                                                                              Stáhněte a vytiskněte si si Cestovní smlouvu v pdf  (tisknout  stránky 1-4  s nastavením 2 str. na list oboustranně 

Rozhledna na Blaníku

Přestože máme za sebou již téměř 50 let podzimních zájezdů na různá místa v naší republice, stále je mnoho míst, která jsme dosud společně nenavštívili.

Jedním z takových námi neprozkoumaných míst je

Podblanicko

Kraj blanických rytířů

7.– 10.9. 2023

V samém nitru Čech se mezi lesy a loukami klikatí řeka Sázava, kousek od ní napájí Želivka vodní nádrž Švihov a nad tím vším se vypíná bájná hora Velký Blaník. Tato památná hora je odedávna symbolem naděje a víry v lepší budoucnost. V této oblasti se nalézá množství zajímavých cílů pro turisty a cyklisty.

Ubytování v areálu s penzionem a chatou, (Chaloupky Blaník) uprostřed nádherné nerušené přírody budou k dipozici 2, 3, 4 i 5 lůžkové pokoje se sociálním zařízením. K dispozici budeme mít i 50m vzdálenou chatu pro cca 8 osob se třemi pokoji a s dalšími 2 lůžky ve společenské místnosti v přízemí chaty. V chatě je v přízemí i v patře koupelna a WC.

Stravování není zajištěno !! V nedalekých Louňovicích p. Blaníkem (cca 2km) je restaurace, minipivovar a prodejna COOP. V penzionu je k dispozici velká společenská místnost pro 40 osob, plně zařízená kuchyně včetně myčky, kávovaru, lednice či trouby.

Dále je u penzionu kryté sezení s grilem, krbem a venkovní kuchyní. Chata disponuje plně vybavenou kuchyní včetně myčky na nádobí, mikrovlnné trouby, varné konvice a lednice.

Pitný režim – nápoje nealko i alko pouze z vlastních zdrojů, soudek piva bude opět zajištěn a pivo si budeme točit sami.

U penzionu se nachází štěrkové hřiště pro fotbal, badminton, nohejbal, volejbal či jiné hry. Součástí areálu je také dětské hřiště, venkovní bazén 3 x 6 metrů, stolní tenis a parkoviště.

Cca 14 dní před odjezdem obdržíte další podrobnější informace . Na místě pak každý účastník obdrží, tak jak je pravidlem, program s návrhy tras, mapku, autobusová spojení na doporučené výlety a místopis. Doporučené trasy budou pro vás pouze návrhem a vždy večer budou ještě upřesňovány na společném „hlásání“. Avšak každý si svůj celodenní program můžete uspořádat dle svých představ. (houbaření, návštěva hradů a zámků, koupání a nebo jen tak lenošení.)

Předpokládaná cena

Základní: 1800 + (cca 140Kč volitelně pojištění**)

Pro členy TJ Stonožka: 1650 + (cca 140Kč volitelně pojištění**)

Pro děti od 3-12 let: 1650 + (cca 120 Kč volitelně pojištění**)

V ceně je započítáno 3x ubytování, parkování v areálu, tištěné materiály a mapky pro každého, poplatek obci, spotřebované energie a další režijní výdaje spojené se zajištěním. Po skončení pobytu bude provedeno konečné vyúčtování.

Zálohu ve výši 1000 Kč je třeba uhradit do 31.dubna 2023 (uhradit můžete případně celkovou cenu.) Při nezaplacení zálohy v termínu výše uvedeném, může být rezervace vašeho lůžka zrušena a místo postoupeno dalším zájemcům.

Doporučení: Pro vaše pohodlí je využitelná kapacita penzionu pouze 27 míst, proto si rezervujte své lůžko co nejdříve.

Doprava vlastními auty, krátká cca 130 km, rychlá cca 150 km dle vámi zvolené trasy. Pokud budete chtít využít veřejnou dopravu můžeme vám nalézt nejvýhodnější dopravní spojení. Autobusová zastávka je cca 700m od penzionu .

Pečlivě vyplněnou Cestovní smlouvu odevzejte u Zdenky a Karla Horáčkových, Březina 86 (pod mostem) nebo zašlete na adresu zdehor11@gmail.com .

** Zda požadujete sjednat cestovní pojištění Start, které je zahrnuje připojištění storno poplatků uveďte v Cestovní smlouvě (ANO/NE), uveďte též jestli si berete sebou kolo

Za TJ Stonožka Březina připravili a těší se na vás

Karel a Zdenka Horáčkovi – 721 629 946 a 734 762 796

Zajímavé odkazy.

https://www.youtube.com/watch?v=EGs6BUvhOJ4

https://youtu.be/9vNH1pU-BlQ , https://youtu.be/9vNH1pU-BlQ,

https://youtu.be/yz3nPq_9cqs

Sledujte další akce na www.tjstonozka.cz

admin se představuje:

Malá, (ale šikovná) vesnická TJ zaměřená především na turistiku pěší, cyklo a vodní - každý měsíc v roce minimálně 1 akce = cca 100 nohou a to my máme !!
Příspěvek byl publikován v rubrice Cykloturistika, Informace, Pěší turistika, Zájezdy-Soustředění. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.