Okolo Hradce… 9.- 12.9. 2021, 47.ročník oblíbeného pozimního soustředění

Lesy, rybníky, cyklostezky a houbaření Okolo Hradce

Vesnička Krňovice se nachází asi 1,5 km na jihozápad od Třebechovic pod Orebem. A právě zde v penzionu Statek U Kynosů bude dočasná základna pro vaše výlety po okolí. Kromě blízkých Třebechovic pod Orebem a „výstupu“ na 260m vysoký vrch Oreb budete mít možnost na svých výletech navštívit Hradec Králové, Stříbrný rybník, Týniště nad Orlicí, Častolovice, Opočno a další cíle.  Blízko penzionu je autobusová zastávka s přímým spojením a tak můžete do zvoleného místa využít autobus a zpět se vrátit krásnou přírodou pěšky. Zdejší lesy též jsou lákadlem pro houbaře, kteří si zde přijdou na své. V těsné blízkosti „našeho“ penzionu je Podorlický skanzen. Děti si mohou užít zábavné naučné stezky.

Především však budete moci najezdit na kole (možno i na bruslích) desítky kilometrů většinou po perfektních asfaltovaných cyklostezkách vedoucích Hradeckými lesy. Hradecké lesy jsou vyhlášeny jako nejpříjemnější místo pro cyklisty. Je zde přes 640 km cyklotras. Hlad ani žízeň vás nebude trápit neboť stezky jsou hojně využívány a na turisty není zapomenuto. Cca 14-21 dní před odjezdem obdržíte podrobnější informace s popisem cesty a informací o dohledávce penzionu a výzvu k zaplacení zálohy. Na místě pak každý účastník obdrží, tak jak je pravidlem, podrobný program s návrhy tras, mapku, autobusová spojení na doporučené výlety a místopis. Doporučené trasy budou pouze návrhem pro vás a každý večer budou ještě upřesňovány na společném „hlásání“. Každý si však svůj celodenní program můžete uspořádat dle svých představ. Ubytování: v krásném vymazleném penzionu Statek U Kynosů ve 2, 3 a 4lůžkových apartmánech se sociálním zařízením. Některé mají i kuchyňku a všechny jsou stylově a velmi pěkně zařízené.. Stravování: zajištěna je snídaně (letos nebude polopenze), další možností je teplé jídlo po cestě při výletech, nebo v restauraci téměř naproti penzionu, případně lze využít kuchyněk v některých apartmánech. Majitel nabízí možnost opečení kýty na grilu, nebo studené jídlo, točené pivo, moravské víno, limonády apod.

Cena základní: – 2300 Kč

Cena zvýhodněná pro členy TJ Stonožka – 2150 Kč

Cena pro dítě: do 2 let bez nároku na snídani a lůžko je zdarma,

dítě do 6 let – 1200 Kč a dítě do 15 let – 1650 Kč

V ceně je započítáno 3x ubytování se snídaní, parkování v uzavřeném areálu statku, tištěné materiály a mapky pro každého a další režijní výdaje spojené se zajištěním. Doprava vlastními auty, cca 90 km. Pokud budete chtít využít veřejnou dopravu můžeme vám nalézt nejvýhodnější dopravní spojení. Autobusová zastávka je jen pár metrů od penzionu, vlaková 1,5km.

S ohledem na covidovou situaci nebude ani letos záloha současně s přihláškou vyžadována. Penzion má kapacitu pouze 27 míst, proto si rezervujte své lůžko co nejdříve u Zdenky Horáčkové, Březina 86 (pod mostem) nebo na níže uvedených telefonních číslech, případně na emailové adrese zdehor11@gmail.com

Za TJ Stonožka Březina připravili a těší se na vás Karel a Zdenka Horáčkovi – 721629946 a 734762796

admin se představuje:

Malá, (ale šikovná) vesnická TJ zaměřená především na turistiku pěší, cyklo a vodní - každý měsíc v roce minimálně 1 akce = cca 100 nohou a to my máme !!
Příspěvek byl publikován v rubrice Cykloturistika, Informace, Ostatní akce, Pěší turistika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.