Tajný, téměř odtajněný výlet – 17.11.2018

Za Regionálními produkty Českého ráje  

sobota 17.listopad 2018

Při letošním výletu budeme mít možnost ochutnat dva produkty z naší oblasti a myslím, že se shodneme, že to jsou produkty nejvýše lahodné.

Oba jsou držitelem registrované ochranné známky „Regionální produkt Český ráj“. Ta je místním výrobcům propůjčována při splnění přísných kritérií, která zohledňují především původ výrobku v regionu, originalitu, ekologickou šetrnost a podíl ruční práce.

Navštívíme Moštovnu v Lažanech a návštěvu spojíme s ochutnávkou moštů.

Sejdeme se v sobotu 17.11. dopoledne na zastávce ČD ve Březině a vlakem v 10:14 (z MH v 10:08) se přesuneme do Turnova. Z Turnova bude následovat asi 3 km pěší přesun do Lažan. Trasa povede převážně po asfaltu a zpevněných cestách.

Po seznámení s výrobou moštů a jejich ochutnávkou, bude možnost nákupu produktů v podnikové prodejně a pak opět pěšky asi 4 km za vychutnáváním dalšího oceněného produktu do restaurace, kde náš výlet vesele zakončíme s posezením při kytaře, base, atd..

V restauraci se vaří, personál bude na naši návštěvu také připraven a těší se na nás (oproti loňské hospodské, která nás neustále posílala jinam:):):))

Odjezdy vlakem směr Mnichovo Hradiště: 17:28, 19:32, 20:46 a 21:27

Za TJ Stonožka Březina z.s. připravila a zve vás k účasti

Zdenka Horáčková, tel. 734 762 796

admin se představuje:

Malá, (ale šikovná) vesnická TJ zaměřená především na turistiku pěší, cyklo a vodní - každý měsíc v roce minimálně 1 akce = cca 100 nohou a to my máme !!
Příspěvek byl publikován v rubrice Pěší turistika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.