Velikonoční pochod Českým rájem 45.ročník

Sobota 31. březen 2018

Tentokrát zvládneme celou trasu po svých, bez využití jakéhokoliv druhu dopravy. Letošní ročník nás provede po známém okolí.

Sraz je v Březině na vlakové zastávce již v 9:30 (odchod po příjezdu vlaku od Turnova), vyrazíme směrem na Olšinu, zde po neznačené cestě po okraji lesa do Dneboha na parkoviště, odtud nabereme směr na Skalku, po chvíli se napojíme na červenou tur. značku a dojdeme po ní až na Valečov.

Turisté z Mnichova Hradiště a přilehlého okolí mohou využít také červené tur. trasy od nádraží v MH a přes Přestavlky dojít na Valečov, kde se cca v 10:30 všichni sejdeme a budeme pokračovat již společně.

Dále budeme podstatnou část trasy pokračovat po žluté tur. značce na Kněžmost, Suhrovice, Drhleny, Novou Ves, po hrázi Komárovského rybníka přes Duo kemp, dále pak na Černou Louži a Hrázku.
Na Hrázce se napojíme na modrou tur. značku a dojdeme na Krásnou vyhlídku a následně závěrečný úsek trasy na Olšinu, kde bude v restauraci Pod Hrady závěrečné posezení.

Možností občerstvit se na trase je dostatek, v pohostinství U Kavalírů v Suhrovicích, tedy zhruba na půli cesty, je možné vyzkoušet některé z pivních speciálů na čepu, ale také zahnat hlad.

Celková délka trasy 20 km.

Za TJ Stonožka Březina z.s.
Aleš Mužák, 773 999 109

admin se představuje:

Malá, (ale šikovná) vesnická TJ zaměřená především na turistiku pěší, cyklo a vodní - každý měsíc v roce minimálně 1 akce = cca 100 nohou a to my máme !!
Příspěvek byl publikován v rubrice Pěší turistika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.