Naplavený strom v Jizeře – Aktualizace

16.červen 2021

Asi 1,5 roku je na říčním cca 67 km řeky Jizery  asi 160m nad ústím Žehrovky  (Pyšatka) naplavený a uvízlý strom.
V tomto místě již 6 ročníků probíhala vodácká akce naší TJ Stonožka Březina. V tomto místě z obecního pozemku je také řeka pro lidi nejlépe přístupná. 
Za dobu, po kterou zde strom zůstává se mění koryto řeky i  hloubka. Při  levém břehu, který byl do nedávna pro občany obce přístupný se shromažďuje velké množství  naplavenin, bahna,  naopak  čím dál více je podemletý pravý břeh.  Voda zapáchá. Strom je potřeba z řeky odstranit. 
 

Dnes jsem obdržela příslib od Povodí Labe, že se pokusí do konce června strom odstranit. Věřím, že se to podaří a mám z toho velkou radost. 

Zdenka H.

Dokumentace jak vypadalo místo v roce 2019,2020 a současný stav naleznete tady

17.6.2021 odpoledneRadostná zpráva od Povodí Labe přišla před chvílí. Strom se jim podařilo vytáhnout, byly to celkem 3 vzrostlé stromy. Pomocí techniky je vytáhli na pravý břeh. S naplaveninami v podobě listí a bahna si musí pomoci řeka sama. Do koryta řeky se s technikou nemůže z důvodu ochrany přírody vjet. 

 

16.červen 2021 dopoledne

17.červen 2021 odpoledne

17.červen 2021

17.červen 2021

admin se představuje:

Malá, (ale šikovná) vesnická TJ zaměřená především na turistiku pěší, cyklo a vodní - každý měsíc v roce minimálně 1 akce = cca 100 nohou a to my máme !!
Příspěvek byl publikován v rubrice Informace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.