Odtajněný Tajný výlet – Expozice Horolezectví – Z Českého ráje na vrcholy světa

https://mapy.cz/s/lofepalumu

neděle 17.listopad 2019

V září tohoto roku byla dokončena a slavnostně otevřena expozice Horolezectví Z Českého ráje na vrcholy světa

Tato expozice je umístěna v Muzeu Českého ráje v Turnově. Horolezectví je sport neodmyslitelně spjatý s Českým rájem, chcete-li se o něm dozvědět nejrůznější zajímavosti a projít si muzejní stezku „skalním městem“ určitě se vydejte v neděli s námi. Po skončení prohlídky, se společně vydáme na pěší cca 12km vycházku. Svačinu si brát nemusíte, občerstvení při cestě budou minimálně dvě.

Sejdeme se v neděli 17.11.2019 na zastávce ČD ve Březině a vlakem v 10:14 (z MH v 10:08) se přesuneme do Turnova.

Z nádraží se vydáme cca 1.5km do Muzea Českého ráje. Základní vstupné pro dospělého činí 60 Kč. Předpokládáme však, že vytvoříme skupinu nad 15 lidí a vstupenka bude tedy o něco levnější. (Připravte si, prosím, kovové mince).

Vstupenka je platná pro celé muzeum, my však plánujeme navštívit pouze expozici Horolezectví (cca 30 – 60min).

Čas společného odchodu z muzea si upřesníme na místě ještě než začneme prohlídku. TRASA

Poté se vydáme přes Hlavatici, Kacanovy (možnost občerstvení) a Vústru do Příšovic. Čas do odjezdu vlaku domů si můžeme zpříjemnit občerstvením v restauraci Jilm. Celková délka pěší trasy z Muzea do Jilmu v Příšovicích je asi 12 km. V případě velmi špatného počasí si vyhrazujeme změnu návratové pěší trasy. Odjezdy vlaků z Příšovic do Březiny a Mnichova Hradiště: v 15:35, 17:28, 19:32, 20:46 a 21:27 ( Z Turnova odjíždějí o 5 minut dříve) –

Za TJ Stonožka Březina z.s. připravila a zve vás k účasti – Zdenka Horáčková, tel. 734 762 796

admin se představuje:

Malá, (ale šikovná) vesnická TJ zaměřená především na turistiku pěší, cyklo a vodní - každý měsíc v roce minimálně 1 akce = cca 100 nohou a to my máme !!
Příspěvek byl publikován v rubrice Pěší turistika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.